مجله اینترنتی واوک

شغل‌های آینده

از قفل‌ساز دیجیتال تا مدیر رسانه‌ای پس از مرگ!

وقتی سبک زندگی تغییر کند، به تبع آن شغل‌ها و راه‌های درآمدزایی هم تغییر خواهد کرد. آینده، مشاغلی را با خود به همراه دارد که شاید برای ما دور از ذهن باشد. به عنوان نمونه با گسترش زندگی دیجیتالی، خطر و احتمال سرقت اطلاعات و شکسته‌شدن حریم شخصی افراد نیز افزایش پیدا کرده است، به همین خاطر افرادی که دارای توانایی و دانش لازم در زمینه ارتقای امنیت در حوزه فناوری اطلاعات و حفظ حریم امن شرکت‌ها، کسب‌و‌کارها و حتی افراد باشند، از شانس بیشتری برای یافتن شغل مناسب و پردرآمد برخوردار خواهند بود. آن‌چه پیش روی شماست اشاره‌ای است گذرا به شغل‌هایی که در آینده‌ای نه‌چندان دور بسیار پرطرفدار، محبوب و درآمدزا خواهند بود.

مدیر دیجیتال مسائل شخصی
کارشناسی‌ است که می‌تواند مجموعه‌ای از نرم‌افزارها، سخت‌افزارها و منابع اطلاعاتی مرتبط با مسائل شخصی یا کاری را معرفی و در مدیریت و استفاده از آن به اشخاص حقیقی و حقوقی خدمات ارائه کند.

مشاور حفظ حریم خصوصی
این مشاوران نقاط آسیب‌پذیر یا در واقع حفره‌های امنیت شخصی را حوزه‌های دیجیتالی و اینترنت شناسایی و راه‌های پرکردن آن‌ها را آموزش می‌دهند.

روانشناس متخصص زندگی در عصر ارتباطات
تا به حال خیلی شنیده‌ایم که زندگی در دوران دیجیتال و استفاده از ابزارهای ارتباطاتی مانند گوشی‌های تلفن همراه هوشمند و تبلت‌ها در کنار فواید و لذت‌هایی که دارد، عوارض روحی و روانی زیادی هم به دنبال می‌آورد. همین عوارض و بیماری‌های ناشی از آن‌ها، گروهی از مشاوران و روانشناس‌ها را به‌وجود آورده که مشخصا بر روی مدیریت این آسیب‌ها و رفع آن‌ها کار می‌کنند. در واقع قرار است این مشاوران به ما کمک کنند، بدون این عوارض روحی زندگی در عصر ارتباطات و اطلاعات را دنبال کنیم.

مدیر رسانه‌ای پس از مرگ
کارشناسی است که پس از مرگ افراد، مسئول تولید و مدیریت محتوا در رسانه‌های شخصی آنها می‌شود!

قفل‌ساز دیجیتال
کلیدسازان دیجیتال با مهارت تخصص در قفل‌های دیجیتال، بزودی شروع به کار خواهند کرد. وظیفه اصلی آن‌ها خارج کردن مردم از اتومبیل‌های قفل شده و یا خانه‌های آن‌ها در مواقع خرابی قفل‌های دیجیتال است. از آنجایی که هیچ فناوری بدون خطا نیست، همیشه اشکالاتی وجود دارد و همراه با گسترش این شغل، وجود یک قفل‌ساز دیجیتال ضروری خواهد بود.

مشاور مالی دیجیتال
برای اینکه اطمینان حاصل کنید که اعتبار مالی شما در آینده از بین نمی‌رود، به یک مشاور مالی دیجیتال نیاز دارید که از رموز این کار، آگاه باشد. چنین عملی موجب برقراری توازن بهتر در امور مختلف مالی خواهد شد. یک مشاور ارزی دیجیتال باید دارای مهارت‌هایی چون مدرک مدیریت مالی و امنیت در رایانه باشد.

مدیر برند شخصی
وظیفه یک مدیر برند شخصی این است که مشتری خود را از انجام کارهای غیرمنطقی در رسانه‌های اجتماعی و فضا‌ی مجازی باز دارد. در حالی که این شغل ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما اکنون نیاز فراوانی برای آن وجود دارد چون وجه اجتماعی یک فرد وابسته به اطلاعاتی است که او از خود در دنیای مجازی منتشر می‌کند. ویژگی‌های مورد نیاز برای این کار، هوشمندی، مهارت‌های فنی و روابط عمومی بالاست.

مهندسی پهبادهای تجاری شهری
هنوز استفاده جدی و تجاری از پهبادها یا روبات‌های پرنده به عنوان وسیله ارتباطی برای ارسال بسته‌ها فراگیر نیست. اما بدون شک این فناوری در آینده‌ای نه‌چندان دور به صورت گسترده برای ارسال غذا‌، تجهیزات و انواع بسته‌های درمانی، راهنمایی افراد و… مورد استفاده قرار می‌گیرد و طبیعی است که نیاز به متخصصانی در این حوزه افزایش یابد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 1
دوست نداشتم: 0
میانگین امتیازات: 1

چگونه ایده‌های ماندگار بسازیم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *