مجله اینترنتی واوک

آیا وَن خاطره‌انگیز فولکس واگن بازمی‌گردد؟

آیا وَن خاطره‌انگیز فولکس واگن بازمی‌گردد؟

خودروهای کمی به موقیعت نمادینی که «فولکس واگن میکروباس» به آن دست یافته است، رسیده‌اند. حتی امروز که ۴۰ سال از توقف فروش خودرویی که به طور رسمی «Type 2» نامیده می‌شد، در آمریکا می‌گذرد، «فولکس واگن میکروباس» طرفداران خاص خودش را حفظ کرده است.

خودروی مفهومی «I.D.Buzz» که در نمایشگاه خودروی دیترویت به نمایش درآمد، شاید سرانجام، بازگشت نسخه مدرن یک «فولکس واگن میکروباس» باشد.
فولکس واگن در سال‌های اخیر تعداد زیادی از خودروهای الهام گرفته از ون خاطره‌انگیزش را به نمایش درآورده است اما هیچ‌یک به مرحله تولید نرسیده‌اند. هر بار، طرفداران فولکس واگن باس با فهمیدن اینکه خودروی نمونه مفهومی، تولید نخواهد شد ناامید شده‌اند. اما شاید این وضیعت به زودی تغییر کند. فولکس واگن ممکن است واقعا آماده تولید یک «میکروباس» الکتریکی باشد. چیزی شبیه به خودروی مفهومی I.D.Buzz.

نام «Buzz» هم به صدای خودروهای الکتریکی اشاره دارد (به معنای صدای وزوز) و هم به باس از نام «میکروباس».
Buzz بر روی پلت‌فرمی که فولکس واگن آن را MEB می‌نامد، طراحی شده است؛ مجموعه‌ای از قطعات مشترک که برای تولید چندین خودروی الکتریکی استفاده خواهند شد و ساخت‌شان از سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد.
I.D.Buzz در هر دو اکسل، موتور الکتریکی دارد، یک خودروی چهارچرخ متحرک با شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در حدود پنج ثانیه. حداکثر سرعت این خودرو در ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده تا عمر باتری حفظ شود. فولکس واگن پیش‌بینی می‌کند که Buzz بتواند ۸۰ درصد ظرفیت باتری‌اش را در مدت ۳۰ دقیقه به روش بی‌سیم شارژ کند.
با قراردادن مجموعه باتری‌‌ها و موتورهای الکتریکی، در ارتفاع کم در شاسی، فولکس واگن قادر است خودرویی با آن دماغه تخت نمادین «میکروباس» بسازد که با استانداردهای ایمنی تصادف مدرن، منطبق باشد. فضای اضافی که به سبب استفاده از پیشرانه الکتریکی فراهم می‌شود، به «میکروباس» مدرن اجازه می‌دهد که به اندازه نمونه اصلی، کاربردی باشد.

پیشنهاد می‌کنم ویدیوی معرفی نسل بعدی ون فولکس واگن را حتما تماشا کنید.