مجله اینترنتی واوک

فعالیت‌های هیجان‌انگیز ناسا در سال 2016 را ببینید

فعالیت‌های هیجان‌انگیز ناسا در سال ۲۰۱۶ را ببینید

سازمان ناسا با انتشار یک فایل ویدیویی برترین کارهای تحقیقاتی خود در سال ۲۰۱۶ را به نمایش گذاشت. این ویدیو که توسط مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا ارائه شده است، ترکیبی جذاب و دیدنی از تلاش‌های ناسا در سال گذشته میلادی است.
در این ویدیوی کوتاه به عملیات هابل اشاره شده است، پژوهشی که روشن کرد جهان قابل مشاهده از ۱۰ برابر کهکشان بیشتر نسبت به تصورات پیشین برخوردار است. مطالعه یخ‌های قطب جنوب نیز از دیگر فعالیت‌های این مرکز در سال ۲۰۱۶ است. در این فیلم به رویدادهای دیگری همچون ثبت دو ماه‌گرفتگی در یک تصویر توسط تلسکوپ هابل، تکمیل پرواز رکوردشکن ۴۶ روزه یک بالن فشاربالا، سنجش جدید حرکت دی‌اکسیدکربن در میان جو زمین، گذر سیاره تیر از برابر خورشید از منظر رصدخانه دینامیک خورشیدی، نقشه‌برداری از میدان گرانشی مریخ با کمک سه فضاپیمای ناسا و تکمیل اجزای علمی و اپتیک تلسکوپ فضایی جیمز وب اشاره شده است.
ناگفته نماند که مرکز پرواز فضایی گودارد در مریلند واقع شده است و با گردهم آوردن جمع بزرگی از دانشمندان و مهندسان، به توسعه فضاپیماها و پژوهش پیرامون زمین، منظومه شمسی و جهان می‌پردازد. این ویدیوی جذاب را از کانال آپارات واوک می‌توانید تماشا کنید: